Tizenegyespárbajt nyerve nyolc között Anglia
Az angol válogatott jutott be utolsóként az oroszországi labdarúgó-világbajnokság negyeddöntőjébe, miután 1-1-es rendes játékidőt és hosszabbítást követően tizenegyes-párbajban legyőzte Kolumbiát.
A szigetországi együttes története során először nyert ilyen körülmények között világbajnoki mérkőzést, korábban mindhárom tizenegyes-párbaját elveszítette (1990, 1998, 2006).
Anglia szombaton Svédországgal vívja a negyeddöntőt.
Eredmény, nyolcaddöntő:
Anglia-Kolumbia 1-1 (0-0, 1-1, 1-1) - tizenegyesekkel: 4-3
-----------------------------------------------------------
Moszkva, Szpartak Stadion, 44 190 néző, v.: Mark Geiger (amerikai)
gólszerző: Kane (57., 11-esből), illetve Mina (93.)
sárga lap: Henderson (56.), Lingard (69.), illetve Barrios (41.), Arias (52.), C. Sanchez (54.), Falcao (63.), Bacca (64.), Cuadrado (118.)
Anglia:
------
Jordan Pickford - Kylie Walker (Marcus Rashford 113.), John Stones, Harry Maguire - Kieran Trippier, Dele Alli (Eric Dier 81.), Jordan Henderson, Jesse Lingard, Ashley Young (Danny Rose 102.) - Raheem Sterling (Jamie Vardy 88.), Harry Kane
Kolumbia:
--------
David Ospina - Santiago Arias (Cristian Zapata 116.), Yerri Mina, Davinson Sanchez, Johan Mojica - Wilmar Barrios, Juan Cuadrado, Carlos Sanchez (Mateus Uribe 79.), Juan Quintero (Luis Muriel 88.), Jefferson Lerma (Carlos Bacca 62.) - Radamel Falcao
II. félidő:
-----------
54-57. perc: Jobb oldali angol szögletrúgás után Carlos Sanchez vitte földre Kane-t, amiért a játékvezető azonnal büntetőt ítélt. A döntést a videobírós ellenőrzés is megerősítette, Kane pedig magabiztosan a kapu közepébe lőtt (0-1).
90+3. perc: Cuadrado jobb oldali szöglete után az ötösön érkező Mina fejelte a kapu jobb oldala felé a labdát, amely a földről felpattanva a gólvonalon menteni igyekvő Trippier felett a felső sarokba vágódott (1-1).
Tizenegyesek:
-------------
Falcao magasan a kapu közepébe lőtt (0-1)
Kane laposan a jobb alsóba bombázott (1-1)
Cuadrado nagy erővel a jobb felső sarokba lőtt (1-2)
Rashford honfitársához hasonlóan a jobb alsót vette célba és nem hibázott (2-2)
Muriel higgadtan a bal alsóba gurított (2-3)
Henderson a bal oldalt választotta, ám félmagas lövését Ospina bravúrral hárította
Uribe lövése után a labda a felső lécről kivágódott
Trippier a jobb felső sarokba lőtt (3-3)
Bacca magasan jobb oldalra lőtt, Pickford azonban szép mozdulattal védett
Dier a jobb alsóba passzolt, ezzel eldöntötte a továbbjutást (4-3)
Nagy iramban kezdődött a mérkőzés. Az első negyedórában különösen az angolok játszottak komoly tempóban, ám a kolumbiaiak jól zárták a területet, nem engedték betörni 16-osukra az ellenfél futballistáit, így nemhogy helyzetig, egy darabig még lövésig sem jutott az európai csapat. A 16. percben aztán egy jobb oldali angol támadás hozott némi izgalmat, melynek végén Kane kiszorított helyzetből a kapu tetejére fejelte a labdát.
A Szpartak Stadiont színültig megtöltő nézősereg akkor még vélhetően nem gondolt arra, hogy ez a lehetőség lesz az első félidő legizgalmasabb jelenete, ám az idő múlásával a játék színvonala és tempója is hamar visszaesett, a kapuk pedig egy pillanatra sem forogtak veszélyben. Az egymással eredménytelenül küzdő játékosok a monoton futballt kisebb-nagyobb kakaskodással és színészkedéssel törték csak meg időnként. Sokat elárul a játékrészről, hogy a kevés kísérletből egyetlen lövés találta el a kaput.
A második félidő első tíz perce az addigiakhoz hasonló forgatókönyv szerint zajlott, ám ezek után Anglia váratlanul vezetéshez jutott, Kane hatodik vb-gólja révén, mely egy szöglet utáni szabálytalanság miatt megítélt büntetőből született.
A kolumbiaiak nehezen vették tudomásul a bírói döntést, előbb a bíróval veszekedtek, majd a gólt követő percekben az angol játékosoknak léptek oda többször is durván.
A dél-amerikai együttes a 75. percre nyugodott le kissé és rendezte sorait. A hajrában nagy erőkkel támadott, ám egyetlen helyzetét elrontotta, az utolsó percekben viszont egy szöglet után a vb-n harmadik gólját szerző Mina fejelt a kapuba.
A hosszabbítás első felében az angol játékosok még érezhetően a kolumbiai egyenlítés hatása alatt voltak. Ekkor egyértelműen a dél-amerikaiak futballoztak jobban és veszélyesebben.
A záró negyedórára az európai csapat ismét átvette a kezdeményezést, két nagy helyzetet is kialakított, ám Rose és Dier sem tudott betalálni, így a büntetőkre maradt a döntés.
A tizenegyes-párbajban az első két rúgó mindkét oldalon magabiztos volt, azután azonban Henderson hibázott, ám Kolumbia nem tudta kihasználni előnyét, sőt, előbb Uribe tévesztett néhány centit, majd a végén Bacca lövését védte Pickford, Dier pedig záróemberként nem hibázott, így Anglia történelmi sikert aratott.
hírek innen, onnan
Teljesen leszívják az energiádat ezek az ételek – Ez az oka annak, ha fáradt vagy egész nap
Sokszor érezzük, hogy hiába próbálunk egészségesen étkezni, mégis fáradtnak, lassúnak, kedvetlennek maradunk. Ennek egyik fő oka az...
Idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
Az idén, a május 1. és augusztus 31. közötti viharszezonban 101 032 kárbejelentés érkezett a biztosítókhoz, amelyek ezek nyomán 13...
30 nap múlva véget ér a Windows 10 támogatása – ezek a lehetőségeid
A Microsoft hivatalosan is figyelmeztette a felhasználókat a Windows 10 támogatása miatt.
Végleges. Ennyi lesz a novemberi nyugdíjkorrekció
Bejelentették, hogy mennyivel nőnek novemberben a nyugdíjak. Visszamenőleg is...
Újabb incidens Lengyelországban – drón jelent meg lengyel kormányzati épületek felett, azonnal kilőtték
Újabb drónincidens történt Lengyelországban, amire azonnal reagáltak a helyi erők.
Nemzetközi vizeken, egy amerikai rakétatámadásban halt meg három ember, akik állítólag drogot csempésztek
Donald Trump szeptember elején a szó szoros értelmében háborút indított a drogok ellen.
Csak egy csoda kell Yamalnak, hogy pályára lépjen a Newcastle ellen
A katalánok sztárja továbbra is sérüléssel bajlódik, és ismét nem edzett
Rooney szerint Rúben Amorim rosszabb, mint Erik ten Hag
A hétvégi Premier League fordulóban volt esedékes a Manchesteri derbi, ahol a City fogadta otthonában a Rúben Amorim-féle Manchester...
Őrült meccsen, emberhátrányban győzött az Espanyol
Az RCD Espanyol labdarúgócsapata 3-2-re győzött a Mallorca ellen a La Liga 4. fordulójában. A hazaiak az első félidő végétől...
Napokon belül jön a leállás a nagy magyar banknál: ezeket nem tudod majd megtenni a kártyáddal
Most jött a bejelentés.
Elvesztette a tárcáját, amikor visszakapta, elképesztő meglepetést talált benne
Egy elveszett pénztárca és egy váratlan meglepetés: ki csinál ilyet egyáltalán?
Sport
Halász Bence első dobása döntött, magyar szenzáció az atlétikai vb-n
Célfotó döntött férfimaratonfutásban arról, hogy tanzániai vagy német világbajnoka lesz-e a versenyszámnak.
Magyarellenes rigmusok és kórházban zárult este a Csíkszereda román bajnok elleni meccsén
Az újonc székelyföldiek történelmi bravúrt értek el a rekordbajnok bukarestiek ellen.
A Kerkezt is szidó Carragher felháborító állítása miatt áll a bál, Szoboszlai is üzenetet kapott
A magyar válogatott csapatkapitánya sem hagyta szó nélkül a Liverpool meccsén történteket.
Januárban véget érhet Alexander-Arnold madridi kalandja
Trent Alexander-Arnold szombaton is csereként szállt be 9 percre a Real Sociedad ellen idegenben megnyert meccsen. Előtte kezdő volt a Mallorca elleni... Read More... A Januárban véget érhet Alexander-Arnold madridi kalandj
Súlyos balhé robbant ki a Debrecen NB I-es futballcsapatánál?
Meglepő hírek érkeztek a bajnokságban harmadik helyen álló csapat környékéről.
Onana volt a baj? Az MU kegyvesztett kapusa rögtön az első meccsén tündökölt
André Onana játékának nagyon úgy néz ki, hogy jót tett a környezetváltozás, hiszen annak ellenére is megkapta a meccs embere díjat, hogy a Trabzonspor 1–0-ra kikapott a Fenerbahce ellen.
A Barcelona játékosai zuhanyzás nélkül távoztak a stadionból
A Barcelona labdarúgócsapata mindössze 6000 néző előtt verte 6–0-ra a Valenciát, majd a mérkőzés utáni videók tanulsága alapján zuhanyzás nélkül távoztak a Johan Cruyff Stadionból.
Meghalt az a focista, aki akkor is nyugodt maradt, amikor füstölni kezdett alatta a szovjetek repülőgépe
A 71 éves korában elhunyt Juha Dahlund tűzoltóként dolgozott, így akkor sem esett pánikba, amikor a moszkvai olimpián füstölni kezdett alatta egy repülőgép.
Ex-FIFA játékvezető nekiment Michael Olivernek a Liverpool–Burnley után
A Liverpool győzelme Burnley ellen nem múlt el vita nélkül. Keith Hackett, a korábbi FIFA-bíró és Pgmol főnök élesen bírálta Michael Olivert, amiért Lesley Ugochukwu kemény belépőjét csak sárga lappal büntette.
„Az erőszak legyőzte a sportot” – forrong Spanyolország a Vuelta befutójának eltörlése miatt
A miniszterelnök a tüntetők mellé állt, a madridi polgármester a kormányfőt okolja a történtekért.
Az angol futball történetének egyik legsúlyosabb botránya robbanhat ki, a vád: bundázás.
Illegális fogadások, manipulált mérkőzések, titkos üzenetek – a futball története tele van bundabotrányokkal. Most a Premier League áll a vádak kereszttüzében.
Az Újpest edzője a kupakiesés után: Mély gödörbe kerültünk
Damir Krznar, az Újpest labdarúgócsapatának trénere szerint a KTE elleni kupakiesés egy arculcsapásként ér fel.
Bulvár
Tisztítószerek helyett öntsd ezt a wc-be: olyan tiszta lesz, mint még soha
Ne költs többé több ezer forintot a különböző takarítószerekere, helyette készítsd el a cikkünkben bemutatott házi oldatot, amivel tökéletesen makulátlanná, valamint hosszan tartóan illatossá teheted az illemhe
300 ezer forintos bírságot kaphatsz, ha nem töltöd ki ezt a kérdőívet: csak 15 napja van az érintetteknek
Fontos figyelmeztetést adott ki a NAV.
"Visszavonom a két ünnepnap eltörlését" - mondta a kormányfő
Visszavonta a hét elején kinevezett új francia miniszterelnök, Sébastien Lecornu az elődje által a költségvetési hiány csökkentése érdekében tervezett két ünnepnap eltörlését, és kezet nyújtott a baloldalnak.
Kardigán az új blézer: ezt a fazont válaszd őszre
A puha és kényelmes kardigán most a legdivatosabb alapdarab.
Halálra gázoltak a járdán egy 16 éves lányt – a sofőr előtte obszcén megjegyzéseket tett neki
Több mint megrázó, amit a 16 éves tinédzserrel történt, akit a nyílt utcán, a járdán gázolt halálra egy erősen ittas sofőr New Yorkban.
A barátaim kis nyaralója bebizonyította, hogy nincs jobb a régi idők nyaránál
Egy barátokkal töltött hétvége visszarepített minket a régi idők gondtalan nyaraihoz. A modern kényelem és a múlt hangulata különleges élményt nyújtott.
Leáll az egyik hazai bank, az ATM-ek is megbénulnak, 3 napon kiesések lesznek néhány órára
Több szolgáltatás is leáll, illetve az ATM-ek is használhatatlanok lesznek ennél a banknál.
Nem akárki tűnt fel Hatvanpusztánál repülővel, a videó kikerült az internetre is
Érdekes felvételek születtek az ország leghíresebb mezőgazdasági területéről.
Nyolc fiút drogozott be egy osztálytársuk: majd borzalmas dolgot tett
Égnek áll az ember haja: nyolc fiút lett szexuális bántalmazás áldozata, miután egy osztálytársuk bedrogozta és egy felnőtthöz csalogatta őket.
Meglepő, meddig írhat ki táppénzre az orvos – Ismerd meg a szabályokat
Sokan bizonytalanok abban, hogy meddig írhat ki táppénzre az orvos. Cikkünkben mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat: mennyi ideig tarthat a keresőképtelenség, mikor és hogyan hosszabbítható, mennyi táppénz jár, ki d
Dobrev Klára hosszú göndör hajjal felismerhetetlen: mintha nem is ő lenne a friss képeken
Dobrev Klára fantasztikusan néz ki hosszabb, göndör hajjal a friss képein.
Kiderült a szegedi BYD gyár orbitális titka, innentől másként tekintünk rá
Olcsó elektromos kisautóként hirdeti a BYD az első Magyarországon gyártott modelljét, amiben azért van némi csúsztatás.
blogmorzsák
Hogyan született Anglia?
Sokan tudják, hogy hosszú ideig kelta törzsek éltek a mai Anglia területén - és az is közismert, hogy a rómaiak is évszázadokig uralták e földet.
Derült égből dróneső
Ha hagyjuk, mindenképpen ők adhatják az első nagy pofont, és ez nagyon komoly előnyt biztosít számukra.
Molnár Ferenc: színház a színházban – A testőr
A döntés mindenképpen a hölgyeké, akkor is, ha látszólag van választásunk.


- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Rajz, makett, film – alkotásokat várnak az esztergomi tűzoltók!
- Útlezárás miatt változik az esztergomi buszok útvonala
- Három hónapig forgalomkorlátozásra kell számítani Esztergomban
- Elindultak az M1-es autópálya Hegyeshalom felé vezető oldalán a teljes körű felújítási munkák
- Új vonat, új menetrend Esztergom felé
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton