Ezt olvasta már?


OGY - Nem köthetnének kizárólagos forgalmazói szerződéseket a sörgyárak

Sem a sör, sem az üdítő vagy az ásványvíz értékesítésére nem köthetnének kizárólagos szerződést a nagy gyártók a forgalmazókkal - az Országgyűlés törvényalkotási bizottsága csütörtökön elfogadta Kósa Lajos (Fidesz) ezt kezdeményező javaslatát.

Az előterjesztő a testület előtt a jövő évi költségvetést megalapozó törvényjavaslathoz benyújtott módosítását azzal indokolta: célja a magyarországi italnagykereskedelmen oligopol helyzetének megváltoztatása úgy, hogy a hazai gyártók is hozzáférjenek a piachoz.

Míg más országokban - köztük Németországban, Csehországban vagy Ausztriában - a helyi kis gyártók a piac 15-20 százalékából részesednek, addig Magyarországon csupán 3,6 százalékából. Kósa Lajos elmondta: ez annak a gyakorlatnak a következménye, hogy a nagy gyártók a forgalmazási szerződéseikben megtiltják az értékesítőknek, hogy mások termékét is árusítsák.

Szerinte ez a fogyasztók számára is hátrányos, hiszen emiatt van, hogy például egy nagy fesztiválon csupán egyetlen gyártó termékét ihatják. Mindez versenykorlátozó - fejtette ki.

Arató Gergely (DK) kijelentette: attól, hogy egy sörgyár külföldi tulajdonú, még hazai gyártó, hiszen Magyarországon van, magyarokat alkalmaz és adót is itt fizet. "Ne tegyünk már úgy, mint ha csak a Csíki Sör lenne a hazai gyártó" - mondta.

Kósa Lajos erre úgy felelt: egyelőre a Csíki Sör román gyártó és itt csak forgalmaz. A javaslat pedig nem diszkriminál származási hely alapján, csupán az oligopóliumok letörését javasolja.

A megalapozó törvény módosítása a médiatörvényt is érinti, könnyítve a látás- vagy hallássérült nézők tévézését. Tapolczai Gergely (Fidesz) siketnéma képviselő a testület ülésén üdvözölte a változtatást, és elmondta: bízik abban, hogy ősszel, a médiatörvény módosításával az érintettek még kedvezőbb helyzetbe kerülhetnek.

A jövőben államtitkár, közigazgatási államtitkár vagy helyettes államtitkár nem lehet miniszteri biztos.

Egy módosítás értelmében 40 százalékos adó terhelné a kisadózó azon bevételét, amelyet a vele kapcsolt vállalkozási viszonyban álló kifizetőtől szerez. Ugyancsak 40 százalékos mértékű adó terheli az ugyanazon kifizetőtől származó azon bevételt, amely a tárgyévben meghaladja a 3 millió forintot.

A változtatás értelmében csökken az Igazságügyi Minisztériumot megillető rész a bírósági végrehajtási ügyek utáni költségátalányból. A végrehajtó által behajtott összegből a végrehajtói kar részesül még.

A bölcsődék, óvodák, iskolák adminisztrációs terheit csökkenti, hogy nem kell bejelenteniük a szerencsejáték-felügyeletnek, ha tombolát sorsolnak.

Az osztatlan közös tulajdon felszámolását célzó javaslat úgy változik, hogy ha az érintett területen sírhely van, és az államnak is tulajdonrésze van, akkor a felosztáskor a sírhelynek az államhoz kell kerülnie.

A nemzeti felsőoktatási törvénymódosítás is változna, a többi között az által, hogy a soproni Tanulmányi Erdőgazdaság Zrt., amely 100 százalékban az állam tulajdona volt eddig, a Soproni Egyetemért Alapítvány tulajdonába kerül.

 







0
0
0

hírek innen, onnan

A világ legdrágább stadionja, ami felfoghatatlan összegbe került, és még a foci-vb sztárjait is háttérbe szoríthatja

Nemcsak a vb egyik kiemelt helyszíne, hanem a modern stadionépítés egyik leglátványosabb szimbóluma.

Elsírta magát a 40 éves vb-hős, miután a válogatottja bemutatta a vb legnagyobb meglepetését

A meccs embere lett, a válogatottja pedig történelmi sikert ért el.

Lezuhant az amerikai légierő legendás bombázója, nyolcan meghaltak

Nyolcan meghaltak, miután lezuhant egy B-52-es bombázó az Egyesült Államokban. Az amerikai légierő gépe hétfőn, helyi idő szerint...

Meztelenül biciklizett egy férfi Csepelen, előállították a rendőrök

A helyiek riasztották a rendőrséget a furcsa kerékpáros miatt.

Hatalmas változás jön augusztus 20-án: teljesen más lesz az idei budapesti tűzijáték

Nagy változás készül az augusztus 20-i ünnepség körül: a budapesti tűzijáték ugyan nem marad el, de több szempontból is más lehet,...

Több pénz folyt be, mégis kevesebb maradt a kasszában: érdekes évet zárt a Csányi család húsipari cége

A felszín alatt már kirajzolódnak az iparág súlyos problémái, amelyek a piac legismertebb szereplőjét sem kerülik el.

Gazdaglista: kiütötték Garancsit a 10. helyről, de legalább továbbra is megbízhatóan Mészáros Lőrinc az ország leggazdagabbja

Mészáros Lőrinc vagyona egy év alatt 182 milliárd forinttal gyarapodott. Megjelent a 100 leggazdagabb magyar listája.

Lezuhant egy amerikai nehézbombázó, nyolc utasa volt, mindannyian szörnyethaltak

A B-52-es felszállás után azonnal a földbe csapódott.

George Clooney nappalijában egy arisztokratikus színpár uralja a teret – az eredmény ma is lenyűgöző

Miközben a legtöbb nappali ma a letisztultságot, az egyszínű falakat és a visszafogott dekorációt keresi, George Clooney villájában...

0

Sport

Mélyütés és sokk: Megfelezik az NB II-ben az MLSZ-pénzeket

A csakfoci.hu információi szerint hétvégén kapták meg az NB II-es klubok az MLSZ tájékoztatását a 2026/2027-es idényre járó központi támogatásokról. A szövetség által e-mailben kiküldött dokumentum több egye

Azonnali kapitánycsere a vb-n, megvan a beugró utód is - hivatalos

Menesztették a tunéziai szövetségi kapitányt a súlyos nyitókörös vereség miatt.

Fradi: A dupla fizetés döntött Abu Fani klubváltásáról

Mohammed Abu Fani nyári távozása jelentős veszteség az FTC számára, szerb forrásaink szerint az izraeli középpályás döntésében az anyagi szempontok jelentős szerepet játszottak.

0
0

Bulvár

Komoly változás a Fideszben, pedig alig telt el pár óra a tisztújító kongresszus után

Fontos naphoz érkezett a Parlament, amely komoly változásokat indíthat be.

Stumpf István már tíz éve figyelmeztette Orbánt

Polt Péternek és Sulyok Tamásnak is tanuláságos lehet, amit a volt alkotmánybíró írt.

Vitézyék közbeléptek: mégsem szerződik a MÁV a Tiborcz-hoz tartozó céggel 1,2 milliárdért

De hosszú távon nem biztos, hogy lesz más megoldás vonatpótlásra.

„A kötél. A kötél.”: Halálba dobták a 21 éves egyetemista lányt a 40 méter magas hídról

Felfoghatatlan tragédia rázta meg Brazíliát, amikor egy fiatal egyetemista lány a mélybe zuhant egy extrém ugrás során. A szervezők elfelejtették rögzíteni a biztonsági kötelet, a lány szörnyethalt.

Lázár János váratlanul megjelent a parlamentben, Magyar Péter azonnal kérdőre vonta

Amint Lázár János helyet foglalt a parlament hátsó soraiban, Magyar Péter miniszterelnök azonnal félbeszakította felszólalását. A kormányfő egyenesen a volt miniszternek szegezte a mohácsi Duna-híd százmilliárdos

Döntött a miniszterelnök: teljesen kitiltják a 16 év alattiakat a közösségi oldalakról

A miniszterelnök a nemrég bejelentett intézkedést úttörő lépésnek nevezte, és egyértelművé tette, hogy nem hajlandó engedni a technológiai vállalatoknak, ha azok ellenállnak.

Új tilalom lépett életbe a Balatonnál: sokan túlzásnak tartják a korlátozást

Mostantól tilos kutyát sétáltatni a zamárdi strandon, a parti sétányról pedig kitiltottak minden közlekedési eszközt.

Volt szó a kamatstopról is, majd betoppant az ülésterembe Lázár János, Magyar Péter hozzá beszélt

A KDNP szónoka „túszejtőként” beszélt a kormányfőről, A Mi Hazánké részben megdicsérte a közmédiás kormányterveket, a fideszes vezérszónok pedig várja, hogy munka legyen, ne pedig személyeskedés, mert szer

Kié az utcán álló gyümölcsfa termése? Sokan rosszul tudják a választ

Meglepő lehet, hogy a jogszabályok szerint kit illet a közterületen lévő gyümölcsfák termése, és milyen esetben lehet összeszedni a gyümölcsöt.

Börtön és milliós bírság járhat egy fotóért: Sok magyar követi el ezt a hatalmas hibát a nyaralás alatt

Az okostelefonok korában reflexből fotózunk mindent a nyaralás alatt, ám egy ártatlan kép miatt akár börtönbe is kerülhetünk. Mutatjuk, hol csaphatnak le a hatóságok kémkedés vádjával.

0