Ezt olvasta már?


Londoni merénylet: ketten vannak még őrizetben

A Scotland Yard szombati tájékoztatása szerint ketten vannak még őrizetben azok közül, akiket a szerdai londoni merénylet után őrizetbe vettek. - Pécsi Napilap -

A szombati, véglegesnek tekinthető adatok szerint ötvenen sérültek meg a támadásban, és a rendőrök által lelőtt 52 éves merénylővel, Khalid Masooddal együtt öten haltak meg.

A Scotland Yard szombaton közölte: a merénylet után összesen tizenegy embert vettek őrizetbe, de közülük hetet további eljárás nélkül szabadon engedtek.

Két birminghami férfi őrizetben van, ellenük a terrorellenes törvény alapján folyik eljárás. Két nőt, akit Manchesterben, illetve Londonban vettek őrizetbe, óvadék ellenében szabadlábra helyeztek, de a vizsgálat az ő esetükben is folytatódik.

A szombati rendőrségi tájékoztatás szerint a nyomozók eddig 21 helyszínen tartottak házkutatást, 2700 különböző tárgyat foglaltak le, és nagymennyiségű számítógépes adatot is begyűjtöttek.

A Scotland Yard vizsgálja azokat a jelentéseket is, amelyek szerint Masood két perccel a támadás előtt kódolt üzenetet küldött valakinek a WhatsApp üzenő alkalmazáson.

A rendőrségi vizsgálat jelenleg annak kiderítésére összpontosul, hogy Masood - aki Adrian Russell néven született a délkelet-angliai Dartford városában, de használta az Adrian Russell Ajao, illetve az Adrian Elms személyazonosságokat is, mielőtt felvette a Khalid Masood nevet - teljesen egyedül cselekedett-e terrorista propaganda hatására, vagy kapott-e külső segítséget, esetleg utasítást valakitől, vagy valamely szervezettől.

Szaúd-Arábia londoni nagykövetsége szombaton megerősítette azokat a brit sajtóértesüléseket, hogy Masood 2005 és 2009 között angol nyelvtanfolyamokat tartott Szaúd-Arábiában.

A The Sun című konzervatív brit tömeglap megszerezte és pénteken ismertette Masood szakmai önéletrajzát, amelyben az áll, hogy a merénylő korábban képesítést szerzett angol nyelv tanítására külföldiek számára, és volt gazdasági végzettsége is. Khalid Masood a szakmai önéletrajz szerint 2005-től évekig Szaúd-Arábiában tartózkodott, ahol a helyi polgári repülésügyi hatóság munkatársainak tartott tanfolyamokat.

A Scotland Yard eddigi vizsgálatai szerint Masood az elmúlt évtizedekben erőszakos bűncselekmények, köztük súlyos testi sértés, támadófegyverek birtoklása és a közrend elleni kihágások miatt többször állt bíróság előtt - először 1983-ban, utoljára 2003-ban -, de terrorizmus vádjával soha nem vonták felelősségre.

Az ötven sérült közül szombaton még tizenöten voltak kórházban.

A legutóbbi halálos áldozat, a 75 éves Leslie Rhodes csütörtök éjjel hunyt el a londoni King's College egyetemi kórházban. A két másik civil áldozat egy kétgyermekes, 43 esztendős brit nő, Aysha Frade, illetve egy amerikai turista, Kurt Cochran.

Az áldozatok között van egy rendőr is, a 48 éves Keith Palmer, akit a támadó a parlament kapujánál megkéselt. Masoodot ezután lőtte le a parlamentnél járőröző fegyveres rendőri osztag.

A rendőr meggyilkolása előtt Khalid Masood bérelt járművével nagy sebességgel a gyalogosok közé hajtott a Westminster híd zsúfolt járdáján, amelyen 250 méter hosszan végiggázolt.

Theresa May brit miniszterelnök az alsóházi képviselőket tájékoztatva a héten elmondta: a Westminster hídon elkövetett gázolásos merénylet kórházi ápolásra szoruló külföldi sérültjei között három francia gyermek, valamint két román, négy dél-koreai, két görög és egy-egy német, lengyel, ír, kínai, olasz és amerikai állampolgár van. Egy fiatal román nő a hídról a Temzébe esett, ahonnan súlyos sérülésekkel mentették ki.







0
0
0

hírek innen, onnan

15-30 ezer forinttal emelkednek a repülőgépjegyárak

Mit tehetnek az utasok a bizonytalan helyzetben?

Még a lakáspiacon is érződött a húsvét és a választások

Az idei egyik leggyengébb aktivitását okozták.

Hogyan tovább? Kérdőívet izzítanak a Tisza Szigetek jövőjéről

Radnai Márkék appos kérdőívet indítanak arról, mi legyen a kormány leváltása után a sorsa a Tisza Szigeteknek.

Irán lecsap az amerikaikra, ha elkezdenék a Trump által bejelentett „mentőakciót”

Nem fogják megengedni az amerikaiaknak, hogy belépjenek a Hormuzi-szorosba.

Gázolt a vonat, késések lesznek a miskolci fővonalon

Elgázolt egy embert a vonat Hatvannál, a baleset miatt a miskolci fővonalon hosszabb menetidőre kell számítani - tájékoztatott honlapján a...

Pszichológusok szerint ez az 5 legjobb módszer arra, hogy boldog szerelmi kapcsolatod legyen

A tartós szerelem nem magától működik: pszichológusok szerint ez az 5 szokás segít abban, hogy mélyebb és boldogabb legyen a kapcsolat.

Magyarérettségi: Jókai, Wass Albert és Herczeg Ferenc is a feladatok között

Elstartoltak az idei érettségi vizsgák, Magyar Péter fia is a maturálók között.

A csütörtöki olajpiaci fordulatot követően új csúcsra került az S&P, pénteken pedig már a Nasdaq is új történelmi csúcsot állított be

A csütörtöki olajáresés hatására lendületes emelkedést mutattak a tengerentúli részvényindexek, az Alphabet és az Apple vezetésével...

A nyersolaj piacán bekövetkező csütörtöki fordulat nyomán emelkedtek a nyugat-európai tőzsdék csütörtökön

A csütörtöki kereskedés a korábbi napokhoz hasonlóan további lemorzsolódással indult a fontosabb nyugat-európai tőzsdéken, azonban a...

Hamarosan újabb AI-részvénybe szállhatunk be: tőzsdére megy az Nvidia versenytársa

Az Nvidia riválisaként számon tartott, AI-chipeket fejlesztő Cerebras Systems hétfőn megkezdi a tőzsdei bevezetését előkészítő...

Húsvillával és késsel támadt ismerőse a gyermekét meglátogató férfira

Feszült viszony alakult ki a vádlott és a két gyermek édesapja között.

ByeAlex ezzel foglalkozik majd a zene után

ByeAlex nem esik kétségbe, ha egyik napról a másikra megszűnik a jelenlegi állása.

0

Sport

Szoboszlai a gólja és gólpassza után a Premier League-ben minden játékost megelőzött

Szoboszlai Dominik gólt és gólpasszt jegyzett a Manchester United elleni rangadón.

Riválisa még Verstappennél is súlyosabb büntetést kapott, változott a miami végeredmény

Nyolc pilóta ellen indult vizsgálat a Forma–1-es futam után.

Szélesi túl indulatos volt a 0-5-ös derbi után: "Erre most inkább nem válaszolok"

Így értékelte az Újpest-FTC (0-5) mérkőzést Szélesi Zoltán.

Egyre biztosabb, hogy a szezon végén távozik a Real Madrid ikonja

Az egyik hír vele kapcsolatban, hogy megsérült, a másik, hogy szinte biztosan távozik a szezon végén.

Max Verstappen direkt ütközött a Forma–1 „gyilkosával"? Egyértelmű választ adott

Lewis Hamilton a balszerencsét okolta, a riválisát szándékosan elengedő Charles Leclerc a Ferrari mellett magát is szidta.

Véletlen lenne? Az FTC elképesztő módon tartja be a magyarszabályt az Újpest elleni derbin

Az Újpest elleni derbi előtt „igazolt” a Fradi magyar védőt.

A Szoboszlai-mágia is kevés volt: A saját térfeléről indulva szerzett gólt az MU elleni rangadón - videó

Újabb pazar gólt szerzett a Premier League-ben a magyar válogatott csapatkapitánya, aki ezt követően egy gólpasszt is kiosztott.

Furcsa üzlet készül Győrben: az ETO rögtön továbbadhatja magyar válogatott játékosát

Schön Szabolcs sorsa érdeke fordulatot vehet a nyár folyamán.

Elismerték a Liverpoolt sújtó bírói hibát, Slot szerint: „egész idényben így volt”

A Pgmol elismerte utólag, hogy érvényteleníteni kellett volna a Manchester United második gólját.

100. perces mákos gól kellett hozzá, de a Bayern München ismét megúszta

A német bajnok külön sportot űz abból, hogy hátrányból visszajön a meccsekbe.

0
0

Bulvár

A körömgomba kezelése otthon - Érdemes vele próbálkozni?

Enyhébb formájú gombásodást meg lehet próbálni otthon kezelni, de túl nagy reményeket nem fűzve hozzá. A leggyakrabban alkalmazható otthoni kezelések a gombaellenes szereket tartalmazó körömlakkok és okkluzív (el

Több mint 1 milliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek a trükkös „gépbeszerzők”

A NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatóságának pénzügyi nyomozói, egy mezőgazdasági vállalkozás indokolatlanul magas áron történő gépbeszerzéseit vizsgálták; az illegális ügylet több mint 1 milliárd forinttal

Újabb csapás Mészáros Lőrincnek és Semjén Zsoltnak, a NER-ről készült összefoglalóban tűntek fel kellemetlen szerepben

Nincs egy nyugodt napja a milliárdosnak, de Semjén Zsolt is előkerült a videóban.

Így pártoltak el a Tiszához a Fideszesek, leleplező levelet írt nyugdíjas édesanyjáról egy nő

Annak tartalmát az az influenszer osztotta meg, aki elindította a rendszerváltás felé.

Nincs megállás a NKA botrányban, újabb celeb tálalt ki a guruló milliárdokról

Kivételesen nem Dopeman és nem Tóth Gabi került célkeresztbe, egészen más név merült fel.

A B12-vitaminhiány és az időskori problémák

A B12-vitamin hiánya gyakori, sokszor azonban nem veszik észre idősebb felnőtteknél. Az idősödéssel együtt egyre több úgynevezett "geriátriai szindróma" jelenik meg, például a szellemi hanyatlás, az izomgyengeség

Nagyon kínos, amit a lányok a budapesti éjszakában csinálnak: őszinte vélemény

Ha van kínos dolog szerintem, az az összekényszerített társaság, és a béna kérdőíves műsor. Kinek van szüksége erre a parádéra?

Szoboszlai a gólja és gólpassza után a Premier League-ben minden játékost megelőzött

Szoboszlai Dominik gólt és gólpasszt jegyzett a Manchester United elleni rangadón.

Szörnyű tragédia a traktorfesztiválon: kisgyermek az áldozat

Borzalmas baleset árnyékolta be a prágai traktorfelvonulást, ahol egy gyermek életét vesztette.

Higiéniai botrány a kórházban: 40 beteg kaphatta el a HIV-fertőzést, vagy a hepatitiszt

Mivel az orvosi személyzet nem tisztította meg megfelelően a sebészeti eszközöket, akár 40 beteg is megfertőződhetett HIV-vel vagy hepatitisszel egy quebeci kórházban. A vérvizsgálatok adhatnak most majd bizonyosságo

Lényegében nem maradt embere a Tiszának a nagy győzelme után a fővárosi pozíciókra

Most ütött vissza, hogy két évvel ezelőtt ilyen rövid volt a listájuk.

0