Koronavírus - Gulyás: az ország legsikeresebb szűk évtizedén vagyunk túl
A rendszerváltoztatás óta eltelt harminc év alapján kijelenthető, hogy a 2011-2012-től mostanáig, a koronavírus-válságig tartó időszak minden objektív mutató szerint az ország legsikeresebb szűk évtizede volt - hangsúlyozta Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter.
A tárcavezető a Schiffer Andrással, a Lehet Más a Politika egyik alapítójával és egykori társelnökével közösen adott vitainterjújában azt mondta, a 2010 előtti időszakkal ellentétben most országépítő a kormányzás.
Bár Schiffer András az interjúban elismeri, hogy a 2010-es választás idején több szempontból fordulópont előtt állt az ország, a hetvenes-nyolcvanas évekből itt maradt "érdekkijáró", a demokratikus legitimációtól elválasztott kormányzati praxisra szerinte Orbán Viktor miniszterelnök "rendkívül brutális" választ adott. Azt mondta: "Tíz éve abszolutizálja a pillanatnyi többség uralmát, miközben véget vetett annak, hogy a miniszterelnök személyétől független, adott esetben külföldi lobbicsoportok rángassák a politikai kormányzást."
Azzal a felvetéssel kapcsolatban, hogy sokak szerint a Fidesz egyik legnagyobb gyengesége az őszinte és nyílt belső kritika hiánya, a Gulyás Gergely kijelentette: a pártban mindig sokan voltak és ma is sokan vannak, akik a legélesebb kritikát is megengedik maguknak. Véleménye szerint a parlamenti viták kiüresedéséről az ellenzék tehet, hiszen - mondta -"ma már azért is hálásak lehetünk, ha az ellenzék egyszerűen csak becsületsértő módon gyalázza a demokratikusan választott közjogi méltóságokat az Országgyűlésben, és nem fizikai értelemben veri szét a parlamenti ülést".
Az interjúban szó esik a kormány kommunikációjáról is, ezzel összefüggésben Gulyás Gergely úgy fogalmazott, a közéleti diskurzus színvonala kétségtelenül hanyatlott, de szerinte az intellektuálisan értékelhető megszólalásokat a politikai szereplők közül a kormánypártok oldalán lehet leginkább találni.
Schiffer András meglátása szerint "az, hogy ilyen színvonalú és összetételű ellenzék van ma Magyarországon, jelentős mértékben a lebutított, ostoba és rendkívül agresszív kormányzati propaganda termése". Az ellenzékkel az az alapvető probléma, hogy az MSZP és az SZDSZ utódpártjai semmilyen módon nem reflektálnak a 2002 és 2010 közötti "katasztrófakormányzásra" - jegyezte meg.
A vitapartnerek kitértek az Állami Számvevőszék és az ügyészség munkájára is, utóbbiról szólva Schiffer András közölte: arra lenne szükség, hogy a szervezet kerüljön a kormány alá, így a választók a kabinet büntetőpolitikájáról is véleményt mondanának a szavazófülkében.
Gulyás Gergely erre reagálva azt hangsúlyozta, "ha a politikai realitást zárójelbe tesszük, akkor felettébb vitára alkalmasnak tartom ezt a véleményt. A valóság viszont az, ha most az ügyészséget a kormány alá rendelnénk, némi iróniával az ENSZ Biztonsági Tanácsát hívnák össze" - mondta.
Magyarország uniós megítélésével kapcsolatban a Miniszterelnökséget vezető miniszter kifejtette, a bírálatok és a brüsszeli elit "magyarellenessége" abból adódik, hogy Európában van egy uralkodó eszmeáramlat, amely 21. századi "intoleráns liberalizmusként" írható le. "Az már csak a Jóisten humorérzékét dicséri, hogy az alternatíva, amelyért küzdünk, az EU alapító atyáinak gondolati világával egyező kereszténydemokrata politikai alapállás" - mondta.
Az LMP volt társelnöke szerint jogos kritika bőven megfogalmazható, az uniós Sargentini-jelentés nem tartozik ebbe a tartományba. Úgy látja, a jogállamiságinak tűnő vita mélyén súlyosabb dolog húzódik, nevezetesen az, hogy valójában "Európa közepén uniós csatlakozás címén gyakorlatilag új gyarmatosítás zajlott, ennek isszuk a levét".
Az interjúból kiderült az is, hogy Gulyás Gergely a gazdaságpolitikai, a családpolitikai és a nemzetpolitikai eredményeket tartja az elmúlt tíz év legnagyobb sikerének. Schiffer András szerint bár utóbbiban történtek fontos lépések, és a közbiztonság is érezhetően javult, a gazdasági eredmények "felszínesek".
hírek innen, onnan
Három utas meghalt egy óceánjáró hajón, feltehetően hantavírus-járvány törhetett ki
Az MV Hondius március 20-án indult el Argentínából, eredetileg május 4-én ért volna célba a Zöld-foki-szigeteken.
Zelenszkijjel tárgyalt Andrej Babiš, szerinte a Türk Tanács és Erdoğan segíthet elhozni a békét
Donald Trump a Hormuzi-szorosban kialakult válsággal van elfoglalva.
Trump több ezer katonát vonna ki Németországból - Megszólalt a német kancellár
A német kancellár szerint nincs semmi meglepő az Egyesült Államok Németországban állomásoztatott csapatainak tervezett csökkentésével...
Orvosmeteorológia: akár a 30 C-fokot is megközelítheti a hőmérséklet hétfőn
Nagyon szép időre számíthatunk vasárnap.
Antonelli történelmi sikere után így áll a világbajnoki pontverseny a Miami Nagydíjat követően
Mutatjuk az egyéni és a konstruktőri világbajnoki tabellát.
Járvány törhetett ki egy óceánjárón: három ember meghalt, több utas állapota aggasztó
Három ember meghalt egy feltételezett hantavírus-járványban egy Atlanti-óceánon közlekedő óceánjárón, több utas állapota is aggasztó.
Mi változik a testében és a lelkében, ha hosszabb időre háttérbe szorul a szex?
Vajon mi változik a testében és a lelkében, ha hosszabb időre háttérbe szorul az intimitás?
Eltűnt két amerikai katona Marokkóban egy hadgyakorlaton
Légi, szárazföldi és tengeri keresőműveletet indítottak utánuk.
Pánik a levegőben – egy utas megpróbált betörni a pilótafülkébe
Egy 48 éves férfi rátámadt egy légiutas-kísérőre és a pilótafülkéhez próbált bejutni Newarkban.
Perui munkavállalókat csaltak Oroszországba, majd a frontra küldték őket
A perui ügyészség már vizsgálódik, több száz emberről lehet szó.
Súlyos az aszály Magyarországon, vészesen apad a Duna
Látványosan apad a Duna, vasárnap már újra előbukkant az úgynevezett Ínség-szikla Budapesten, hangzott el az RTL Híradóban.
Ismét színpadon Tóth Gabi neve, vele reklámoznak egy előadást
Tóth Gabi öröksége kikophatatlan a magyar mindennapokból.
Sport
Változott a Miami Nagydíj kezdési időpontja, a rajtsorrend is átalakul az időmérő után
Egy Q3-ba jutott pilóta kizárást érő szabálytalanságot követett el, a startot előrehozták.
Szoboszlai a gólja és gólpassza után a Premier League-ben minden játékost megelőzött
Szoboszlai Dominik gólt és gólpasszt jegyzett a Manchester United elleni rangadón.
Kiütéssel nyert az ETO, a Fradi helyzete egyre reménytelenebb
A Győr óriási lépést tett a bajnoki cím megszerzésének irányába.
Egy lökésre volt a vb-döntőtől, de mit művelt a kezével?. Szerinte sem érdemelte volna meg
Döntő frémes csatában alakult ki a sznúker-világbajnokság fináléjának párosítása.
Cigizik, falja a Nutellát, de a ketrecben nincs párja
A világbajnoki címmeccs kapujába került a brazil ketrecharcos.
Három gól a hajrában, a Barcelona nem követte a Real Madrid példáját
Eldőlt, hogy már az El Clásico előtt bajnokok lehetnek-e a katalánok.
Szoboszlait akarta követni, megint megsérült a Liverpool rekordigazolása
Klasszikus csatár nélkül lép pályára Arne Slot csapata a Manchester United ellen.
Véletlen lenne? Az FTC elképesztő módon tartja be a magyarszabályt az Újpest elleni derbin
Az Újpest elleni derbi előtt „igazolt” a Fradi magyar védőt.
Szélesi túl indulatos volt a 0-5-ös derbi után: "Erre most inkább nem válaszolok"
Így értékelte az Újpest-FTC (0-5) mérkőzést Szélesi Zoltán.
Furcsa üzlet készül Győrben: az ETO rögtön továbbadhatja magyar válogatott játékosát
Schön Szabolcs sorsa érdeke fordulatot vehet a nyár folyamán.
A Szoboszlai-mágia is kevés volt: A saját térfeléről indulva szerzett gólt az MU elleni rangadón - videó
Újabb pazar gólt szerzett a Premier League-ben a magyar válogatott csapatkapitánya, aki ezt követően egy gólpasszt is kiosztott.
2010-ben született fiatal csatár mutatkozott be a magyar bajnokságban
Ő lett az első futballista, aki a 2010-es években született, és bemutatkozhatott a magyar első osztályban.
Bulvár
Magyar Péter titkos neveket akar nyilvánosságra hozni, ebbe az egész ország beleremeghet
Magyar Péter ígérete szerint október 22-én feloldják az ügynökakták titkosítását, nyilvánosságra hozzák és kereshetővé teszik az iratanyagot.
Dagad a botrány – Majka is megszólalt Rónai Egon ATV-s interjúja után, ami nagy vihart kavart: Hankó Balázs érvelésén hangosan felnevetett kínjában
Éles hangvételű bejegyzést tett közzé közösségi oldalán Majoros Péter, azaz Majka, miután megnézte Hankó Balázs (posztjában „Nyegle Balázsként” említve) interjúját Rónai Egon műsorában.
Csőmell-szindrómával élni: „32 évbe telt, hogy ne csak a fejemmel, a szívemmel is elfogadjam magam”
Fanni tubuláris melldeformációval született, amelynek plasztikai korrekciójához hosszú út és hét operáció vezetett, de a rendellenesség az önértékelésére és a párkapcsolataira is erősen hatott.
Több mint 1 milliárd forint kárt okoztak a költségvetésnek a trükkös „gépbeszerzők”
A NAV Dél-alföldi Bűnügyi Igazgatóságának pénzügyi nyomozói, egy mezőgazdasági vállalkozás indokolatlanul magas áron történő gépbeszerzéseit vizsgálták; az illegális ügylet több mint 1 milliárd forinttal
Horror az egyetemeken – Professzorok panaszkodnak, hogy feldarabolják és legyilkolják az előadásiakat
Felháborodást váltott ki az Arizona Állami Egyetem új, mesterséges intelligenciára épülő oktatási platformja, amely az oktatók előadásait rövid klipekre bontva automatikusan generál tananyagokat, sokszor az érinte
Így pártoltak el a Tiszához a Fideszesek, leleplező levelet írt nyugdíjas édesanyjáról egy nő
Annak tartalmát az az influenszer osztotta meg, aki elindította a rendszerváltás felé.
„Kipukkadt a lufi” – Gulyás Gergely fotói lepték el a Mediaworks honlapját, hekkertámadás érhette a fideszes lapok kiadóját
Az oldal azóta elérhetetlen.
Változott a Miami Nagydíj kezdési időpontja, a rajtsorrend is átalakul az időmérő után
Egy Q3-ba jutott pilóta kizárást érő szabálytalanságot követett el, a startot előrehozták.
Tóth Vera most verte be az utolsó szöget Tóth Gabi koporsójába
Tóth Gabi nővére, Tóth Vera a Facebook-oldalán tette közzé gondolatait a művészeket támogató Nemzeti Kulturális Alapot övező támogatási botrányról. Szerinte aki nem „csókos”, az nagyon nincs könnyű helyzet
A körömgomba kezelése otthon - Érdemes vele próbálkozni?
Enyhébb formájú gombásodást meg lehet próbálni otthon kezelni, de túl nagy reményeket nem fűzve hozzá. A leggyakrabban alkalmazható otthoni kezelések a gombaellenes szereket tartalmazó körömlakkok és okkluzív (el
4 csillagjegy, akiknek 180 fokos fordulatot vesz az élete májusban
Van, amikor nem apró lépésekben változik az élet, hanem hirtelen, szinte egyik napról a másikra. Ezek a fordulatok ijesztőnek tűnhetnek, mégis gyakran pontosan oda visznek, ahová valójában tartanunk kell. Május most
Minden nő a cargo nadrágért rajong idén tavasszal: nemcsak sikkes, de praktikus viselet is
A bő szárú farmerek után új kedvenc lép színre: a cargo nadrág – de nem úgy, ahogy eddig ismertük. A praktikus darab most kifinomultabb, nőiesebb formában tér vissza, és meglepően sokoldalúan kombinálható a tav

- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Rajz, makett, film – alkotásokat várnak az esztergomi tűzoltók!
- Útlezárás miatt változik az esztergomi buszok útvonala
- Három hónapig forgalomkorlátozásra kell számítani Esztergomban
- Elindultak az M1-es autópálya Hegyeshalom felé vezető oldalán a teljes körű felújítási munkák
- Új vonat, új menetrend Esztergom felé
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton


