Ezt olvasta már?


K&H: muszáj lépni, ha meg akarjuk őrizni a természet sokszínűségét

együttműködik a WWF Magyarország és a K&H

Napjainkra a szárazföldi természetes élőhelyek 75 százaléka az emberi tevékenység következtében átalakult, az édesvízi élőhelyek több, mint 85 százaléka eltűnt, ez a riasztó mérleg pedig a biológiai sokszínűség csökkenésén is látszik.

A fenntarthatóságot és a biodiverzitást is kiemelten kezelő, hatékonyabb fellépés érdekében együttműködési megállapodást kötött a K&H és a WWF Magyarország. A támogatáshoz a K&H ügyfelei is hozzájárulnak majd, hiszen 2023. szeptember közepétől az év végéig minden Kate-tel, a K&H digitális pénzügyi asszisztensével történő interakció után a bank 100 forintot különít el saját bevételeiből az élőhely-rehabilitációs célok megvalósítására.

A K&H hagyományteremtő szándékkal tavaly indította útjára azt a kezdeményezését, amely szeptembert a fenntarthatóság ügyének szenteli. Ennek jegyében tavaly épületeiben lekapcsolta a díszfényeket, ezzel azóta 288 000 kWh-ot takarított meg teljes hálózatában, amely 120 átlagos háztartás éves fogyasztásának felel meg, egyben csökkentette a fényszennyezést is. Idén pedig a természetvédelem egyik leghitelesebb szervezetével, a Magyarországon több mint három évtizedes múlttal rendelkező WWF Magyarországgal kötött együttműködési megállapodást. A partnerség keretében a biodiverzitás kap kiemelt szerepet.


Az együttműködésről szóló megállapodást a mai napon Guy Libot, a K&H vezérigazgatója és Sipos Katalin, a WWF Magyarország igazgatója írta alá.


Guy Libot, a K&H vezérigazgatója az együttműködés kapcsán kijelentette „Az emberek általában a környezet védelmével és megóvásával társítják a fenntarthatóságot és sokan érzik is mindennapi életükben a környezeti problémák negatív hatásait. A pénzintézeteknek jelentős szerepe van a fenntarthatóságra való átállásban, hiszen saját működésükön kívül a lakosság és a vállalatok számára nyújtott hitelekkel és befektetési lehetőségekkel is előre mozdíthatják az alacsony karbonkibocsátású gazdaságot. Ennek megfelelően stratégiánk szerves részét képezik a fenntarthatósági és különösen az éghajlati célkitűzések. A K&H a károsanyag-kibocsátás tényleges csökkentése érdekében 2030-ra 80 százalékkal fogja vissza szén-dioxid-kibocsátását a 2015-ös szinthez képest, valamint kizárólag zöld áramot használ épületeiben. Mindenkinek, a kormányoknak, a cégeknek, a magánembereknek is tenniük kell azért, hogy visszafordíthatók legyenek a bolygónkat érintő kedvezőtlen folyamatok, ezért is működünk együtt örömmel a WWF Magyarországgal”.


Sipos Katalin, a WWF Magyarország igazgatója hozzátette: „A 21. század nagy kihívása, hogy mit kezdünk a globális felmelegedéssel és a természeti rendszerek pusztulásával. Mindkét krízist mi, emberek hoztuk létre és mindkettő kapcsán vannak eszközeink, amelyekkel javítani tudunk a helyzeten. Meg kell értenünk, hogy az erdők, a vadvirágos rétek, az árterek és a többi természetes élőhely az ökológiai védőhálót jelenti számunkra. A növények és állatok közösségei árnyékolnak, tisztítják az ivóvizet, védik a talajt, szűrik a levegőt, megfogják és tárolják az esőt, beporozzák a gyümölcsfáinkat és még hosszan sorolhatnánk. Van lehetőség rá, hogy helyreállítsuk a leromlott élőhelyeket, ebben pedig felelőssége és lehetősége van az üzleti szektornak, mely a nagy környezethasználók egyike. A WWF Magyarország üdvözöl és segít minden biodiverzitásvédelmi kezdeményezést, ami hozzájárul a Kárpát-medence természetes környezetének javításához.”


Az Európai Unió célul tűzte ki, hogy konkrét kötelezettségvállalások és intézkedések révén 2030-ra helyreállítsuk a romlásnak indult ökoszisztémákat. Az uniós célok között szerepel például, hogy a folyómedreket, az árterületeket és lápokat legalább 25 000 km-nyi szakaszon a természetes áramlási viszonyok helyreállításával rehabilitálni kell, vagy hogy 2030-ra az Unió szárazföldi és tengeri területeinek legalább 20%-án olyan intézkedéseket kell végezni, melyek hatására a javul a természeti területek, továbbá a városi zöldfelületek és művelés alatt álló földek állapota.


A K&H számos intézkedéssel, programmal járul hozzá a fenntarthatósághoz és a biodiverzitáshoz. Tavaly indította útjára a K&H hűsítő ligetek kezdeményezést, amelynek keretében fák és bokrok ültetésével növelték a zöld növényzetet 100 iskola udvarán. Összesen 555 fát és 1110 cserjét ültettek el 2023 májusáig.


A WWF Magyarországgal most aláírt együttműködési megállapodás alapján a program a városokon kívül folytatódik, és természetes élőhelyek rekonstrukcióját fogja támogatni. A támogatáshoz a K&H ügyfeleire is szükség van: 2023. szeptember 15. és december 31. között minden, a K&H mobilbankjában elérhető Kate-tel, a digitális pénzügyi asszisztenssel történő kapcsolatba lépés után a bank saját bevételeiből 100 forintot különít el az élőhely-rehabilitációs célok megvalósítására. A kh.hu.n elhelyezett számlálón keresztül pedig nyomon követhető lesz, hogy éppen hol tart a gyűjtés.

2023. szeptember 4. Együttműködési megállapodást kötött a K&H és a WWF Magyarország. A támogatáshoz a K&H ügyfelei is hozzájárulnak majd, hiszen 2023. szeptember közepétől az év végéig minden Kate-tel, a K&H digitális pénzügyi asszisztensével történő interakció után a bank 100 forintot különít el saját bevételeiből az élőhely-rehabilitációs célok megvalósítására. A képen Sipos Katalin, a WWF Magyarország igazgatója és Guy Libot, a K&H vezérigazgatója a dokumentum aláírását követően.

 







0
0
0

hírek innen, onnan

A világ legdrágább stadionja, ami felfoghatatlan összegbe került, és még a foci-vb sztárjait is háttérbe szoríthatja

Nemcsak a vb egyik kiemelt helyszíne, hanem a modern stadionépítés egyik leglátványosabb szimbóluma.

Elsírta magát a 40 éves vb-hős, miután a válogatottja bemutatta a vb legnagyobb meglepetését

A meccs embere lett, a válogatottja pedig történelmi sikert ért el.

Lezuhant az amerikai légierő legendás bombázója, nyolcan meghaltak

Nyolcan meghaltak, miután lezuhant egy B-52-es bombázó az Egyesült Államokban. Az amerikai légierő gépe hétfőn, helyi idő szerint...

Meztelenül biciklizett egy férfi Csepelen, előállították a rendőrök

A helyiek riasztották a rendőrséget a furcsa kerékpáros miatt.

Hatalmas változás jön augusztus 20-án: teljesen más lesz az idei budapesti tűzijáték

Nagy változás készül az augusztus 20-i ünnepség körül: a budapesti tűzijáték ugyan nem marad el, de több szempontból is más lehet,...

Több pénz folyt be, mégis kevesebb maradt a kasszában: érdekes évet zárt a Csányi család húsipari cége

A felszín alatt már kirajzolódnak az iparág súlyos problémái, amelyek a piac legismertebb szereplőjét sem kerülik el.

Gazdaglista: kiütötték Garancsit a 10. helyről, de legalább továbbra is megbízhatóan Mészáros Lőrinc az ország leggazdagabbja

Mészáros Lőrinc vagyona egy év alatt 182 milliárd forinttal gyarapodott. Megjelent a 100 leggazdagabb magyar listája.

Lezuhant egy amerikai nehézbombázó, nyolc utasa volt, mindannyian szörnyethaltak

A B-52-es felszállás után azonnal a földbe csapódott.

George Clooney nappalijában egy arisztokratikus színpár uralja a teret – az eredmény ma is lenyűgöző

Miközben a legtöbb nappali ma a letisztultságot, az egyszínű falakat és a visszafogott dekorációt keresi, George Clooney villájában...

0

Sport

Mélyütés és sokk: Megfelezik az NB II-ben az MLSZ-pénzeket

A csakfoci.hu információi szerint hétvégén kapták meg az NB II-es klubok az MLSZ tájékoztatását a 2026/2027-es idényre járó központi támogatásokról. A szövetség által e-mailben kiküldött dokumentum több egye

Azonnali kapitánycsere a vb-n, megvan a beugró utód is - hivatalos

Menesztették a tunéziai szövetségi kapitányt a súlyos nyitókörös vereség miatt.

Fradi: A dupla fizetés döntött Abu Fani klubváltásáról

Mohammed Abu Fani nyári távozása jelentős veszteség az FTC számára, szerb forrásaink szerint az izraeli középpályás döntésében az anyagi szempontok jelentős szerepet játszottak.

0
0

Bulvár

Komoly változás a Fideszben, pedig alig telt el pár óra a tisztújító kongresszus után

Fontos naphoz érkezett a Parlament, amely komoly változásokat indíthat be.

Stumpf István már tíz éve figyelmeztette Orbánt

Polt Péternek és Sulyok Tamásnak is tanuláságos lehet, amit a volt alkotmánybíró írt.

Vitézyék közbeléptek: mégsem szerződik a MÁV a Tiborcz-hoz tartozó céggel 1,2 milliárdért

De hosszú távon nem biztos, hogy lesz más megoldás vonatpótlásra.

„A kötél. A kötél.”: Halálba dobták a 21 éves egyetemista lányt a 40 méter magas hídról

Felfoghatatlan tragédia rázta meg Brazíliát, amikor egy fiatal egyetemista lány a mélybe zuhant egy extrém ugrás során. A szervezők elfelejtették rögzíteni a biztonsági kötelet, a lány szörnyethalt.

Lázár János váratlanul megjelent a parlamentben, Magyar Péter azonnal kérdőre vonta

Amint Lázár János helyet foglalt a parlament hátsó soraiban, Magyar Péter miniszterelnök azonnal félbeszakította felszólalását. A kormányfő egyenesen a volt miniszternek szegezte a mohácsi Duna-híd százmilliárdos

Döntött a miniszterelnök: teljesen kitiltják a 16 év alattiakat a közösségi oldalakról

A miniszterelnök a nemrég bejelentett intézkedést úttörő lépésnek nevezte, és egyértelművé tette, hogy nem hajlandó engedni a technológiai vállalatoknak, ha azok ellenállnak.

Új tilalom lépett életbe a Balatonnál: sokan túlzásnak tartják a korlátozást

Mostantól tilos kutyát sétáltatni a zamárdi strandon, a parti sétányról pedig kitiltottak minden közlekedési eszközt.

Volt szó a kamatstopról is, majd betoppant az ülésterembe Lázár János, Magyar Péter hozzá beszélt

A KDNP szónoka „túszejtőként” beszélt a kormányfőről, A Mi Hazánké részben megdicsérte a közmédiás kormányterveket, a fideszes vezérszónok pedig várja, hogy munka legyen, ne pedig személyeskedés, mert szer

Kié az utcán álló gyümölcsfa termése? Sokan rosszul tudják a választ

Meglepő lehet, hogy a jogszabályok szerint kit illet a közterületen lévő gyümölcsfák termése, és milyen esetben lehet összeszedni a gyümölcsöt.

Börtön és milliós bírság járhat egy fotóért: Sok magyar követi el ezt a hatalmas hibát a nyaralás alatt

Az okostelefonok korában reflexből fotózunk mindent a nyaralás alatt, ám egy ártatlan kép miatt akár börtönbe is kerülhetünk. Mutatjuk, hol csaphatnak le a hatóságok kémkedés vádjával.

0