Húsvét - Erdő Péter: az ünnep alkalom, hogy szembenézzünk a hitünkkel
Krisztus feltámadásának ünnepe alkalom, hogy szembenézzünk a saját hitünkkel - mondta Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek húsvét vigíliáján, szombat este a budapesti Szent István-bazilikában.
A bazilika Szűz Mária-kápolnájában, a koronavírus-járvány miatt hívek nélkül megtartott szentmisén Erdő Péter arról beszélt: Krisztus feltámadásával Isten kinyilatkoztatta, hogy "mindnyájunkat az örök életbe hív". "Ez keresztény hitünk alapja", a húsvét pedig mindig alkalom, hogy a saját életünket is szembesítsük hitünkkel.
"Ha ezt megtesszük, kiderül, hogy amit szörnyen nehéznek éreztünk, nem is olyan fontos, amit kilátástalannak láttunk, nem is olyan sötét" - fogalmazott a bíboros.
A főpásztor kitért arra: nem véletlen, hogy a feltámadási szertartáson az egyház ősidők óta olvassa az Ószövetség fontos szakaszait. A teremtés, a vízözön, Ábrahám áldozata, a választott nép kivonulása Egyiptomból és természetesen Krisztus szenvedésének, halálának és feltámadásának története mind része az "üdvösség nagy művének".
Az üdvösség történetének fényében "meglátjuk, hogy a gyengeség, amelyet olyan gyakran tapasztalunk magunkban, reális valóság", de "ott van mögötte Isten szeretete és ereje" is. Az ő jelenlétében pedig "nagyon sok minden megtörténhet velünk és sok mindenre képesek lehetünk".
A bíboros beszélt arról is: napjainkban sokan úgy érzik, a legfontosabb dolog a pillanatnyi jó közérzet, de ezzel leszűkítik az "ember valóságát".
"Éppen méltóságunknál, tudatunknál, szabadságunknál fogva nem elegendő, ha fizikailag jól érezzük magunkat. Fontosabb, hogy lássuk az értelmét egész életünknek. Ehhez pedig el kell ismernünk olyan értékeket, amelyek nagyobbak nálunk, és rá kell jönnünk arra, hogy a fizikai szenvedésnek is lehet értelme" - mondta, hozzátéve, hogy ezzel is kapcsolódhatunk a Megváltó szenvedéséhez.
"Isten tud olyan örömet adni a szívünkbe, amely a fizikai jólétnél sokkal nagyszerűbb. Reményt ad és feltámadást, és ennek fényében a helyükre kerülhetnek dolgaink" - vélekedett.
"Ha felismerjük Istent, ha befogadjuk a húsvét örömhírét, akkor kiemelkedünk minden félelemből és szomorúságból. Akkor nem szorongunk többé, hogy mit hoz a jövő" - fogalmazott Erdő Péter.
Nagyszombaton, az esti vigília szertartásával kezdődik a kereszténység legfontosabb ünnepe, a húsvét, amely azt az örömhírt hirdeti, hogy Jézus feltámadt a halálból, ezzel minden embert megváltott bűneitől és mindenkit meghív az örök életre.
hírek innen, onnan
Sok autós nem tud erről a veszélyről, pedig nem ártana
A közút nem játszótér, az alagutak pedig pláne nem azok: egy apró hiba is végzetes lehet, ha nem figyelsz eléggé.
Teljesen leszívják az energiádat ezek az ételek – Ez az oka annak, ha fáradt vagy egész nap
Sokszor érezzük, hogy hiába próbálunk egészségesen étkezni, mégis fáradtnak, lassúnak, kedvetlennek maradunk. Ennek egyik fő oka az...
Idén is milliárdos károk, jelentős pusztítás a viharszezon országos mérlege
Az idén, a május 1. és augusztus 31. közötti viharszezonban 101 032 kárbejelentés érkezett a biztosítókhoz, amelyek ezek nyomán 13...
30 nap múlva véget ér a Windows 10 támogatása – ezek a lehetőségeid
A Microsoft hivatalosan is figyelmeztette a felhasználókat a Windows 10 támogatása miatt.
Végleges. Ennyi lesz a novemberi nyugdíjkorrekció
Bejelentették, hogy mennyivel nőnek novemberben a nyugdíjak. Visszamenőleg is...
Újabb incidens Lengyelországban – drón jelent meg lengyel kormányzati épületek felett, azonnal kilőtték
Újabb drónincidens történt Lengyelországban, amire azonnal reagáltak a helyi erők.
Nemzetközi vizeken, egy amerikai rakétatámadásban halt meg három ember, akik állítólag drogot csempésztek
Donald Trump szeptember elején a szó szoros értelmében háborút indított a drogok ellen.
Csak egy csoda kell Yamalnak, hogy pályára lépjen a Newcastle ellen
A katalánok sztárja továbbra is sérüléssel bajlódik, és ismét nem edzett
Rooney szerint Rúben Amorim rosszabb, mint Erik ten Hag
A hétvégi Premier League fordulóban volt esedékes a Manchesteri derbi, ahol a City fogadta otthonában a Rúben Amorim-féle Manchester...
Őrült meccsen, emberhátrányban győzött az Espanyol
Az RCD Espanyol labdarúgócsapata 3-2-re győzött a Mallorca ellen a La Liga 4. fordulójában. A hazaiak az első félidő végétől...
Napokon belül jön a leállás a nagy magyar banknál: ezeket nem tudod majd megtenni a kártyáddal
Most jött a bejelentés.
Elvesztette a tárcáját, amikor visszakapta, elképesztő meglepetést talált benne
Egy elveszett pénztárca és egy váratlan meglepetés: ki csinál ilyet egyáltalán?
Sport
Halász Bence első dobása döntött, magyar szenzáció az atlétikai vb-n
Célfotó döntött férfimaratonfutásban arról, hogy tanzániai vagy német világbajnoka lesz-e a versenyszámnak.
Magyarellenes rigmusok és kórházban zárult este a Csíkszereda román bajnok elleni meccsén
Az újonc székelyföldiek történelmi bravúrt értek el a rekordbajnok bukarestiek ellen.
A Kerkezt is szidó Carragher felháborító állítása miatt áll a bál, Szoboszlai is üzenetet kapott
A magyar válogatott csapatkapitánya sem hagyta szó nélkül a Liverpool meccsén történteket.
Januárban véget érhet Alexander-Arnold madridi kalandja
Trent Alexander-Arnold szombaton is csereként szállt be 9 percre a Real Sociedad ellen idegenben megnyert meccsen. Előtte kezdő volt a Mallorca elleni... Read More... A Januárban véget érhet Alexander-Arnold madridi kalandj
Súlyos balhé robbant ki a Debrecen NB I-es futballcsapatánál?
Meglepő hírek érkeztek a bajnokságban harmadik helyen álló csapat környékéről.
Onana volt a baj? Az MU kegyvesztett kapusa rögtön az első meccsén tündökölt
André Onana játékának nagyon úgy néz ki, hogy jót tett a környezetváltozás, hiszen annak ellenére is megkapta a meccs embere díjat, hogy a Trabzonspor 1–0-ra kikapott a Fenerbahce ellen.
A Barcelona játékosai zuhanyzás nélkül távoztak a stadionból
A Barcelona labdarúgócsapata mindössze 6000 néző előtt verte 6–0-ra a Valenciát, majd a mérkőzés utáni videók tanulsága alapján zuhanyzás nélkül távoztak a Johan Cruyff Stadionból.
Meghalt az a focista, aki akkor is nyugodt maradt, amikor füstölni kezdett alatta a szovjetek repülőgépe
A 71 éves korában elhunyt Juha Dahlund tűzoltóként dolgozott, így akkor sem esett pánikba, amikor a moszkvai olimpián füstölni kezdett alatta egy repülőgép.
Ex-FIFA játékvezető nekiment Michael Olivernek a Liverpool–Burnley után
A Liverpool győzelme Burnley ellen nem múlt el vita nélkül. Keith Hackett, a korábbi FIFA-bíró és Pgmol főnök élesen bírálta Michael Olivert, amiért Lesley Ugochukwu kemény belépőjét csak sárga lappal büntette.
„Az erőszak legyőzte a sportot” – forrong Spanyolország a Vuelta befutójának eltörlése miatt
A miniszterelnök a tüntetők mellé állt, a madridi polgármester a kormányfőt okolja a történtekért.
Az angol futball történetének egyik legsúlyosabb botránya robbanhat ki, a vád: bundázás.
Illegális fogadások, manipulált mérkőzések, titkos üzenetek – a futball története tele van bundabotrányokkal. Most a Premier League áll a vádak kereszttüzében.
Az Újpest edzője a kupakiesés után: Mély gödörbe kerültünk
Damir Krznar, az Újpest labdarúgócsapatának trénere szerint a KTE elleni kupakiesés egy arculcsapásként ér fel.
Bulvár
Tisztítószerek helyett öntsd ezt a wc-be: olyan tiszta lesz, mint még soha
Ne költs többé több ezer forintot a különböző takarítószerekere, helyette készítsd el a cikkünkben bemutatott házi oldatot, amivel tökéletesen makulátlanná, valamint hosszan tartóan illatossá teheted az illemhe
300 ezer forintos bírságot kaphatsz, ha nem töltöd ki ezt a kérdőívet: csak 15 napja van az érintetteknek
Fontos figyelmeztetést adott ki a NAV.
"Visszavonom a két ünnepnap eltörlését" - mondta a kormányfő
Visszavonta a hét elején kinevezett új francia miniszterelnök, Sébastien Lecornu az elődje által a költségvetési hiány csökkentése érdekében tervezett két ünnepnap eltörlését, és kezet nyújtott a baloldalnak.
Kardigán az új blézer: ezt a fazont válaszd őszre
A puha és kényelmes kardigán most a legdivatosabb alapdarab.
Halálra gázoltak a járdán egy 16 éves lányt – a sofőr előtte obszcén megjegyzéseket tett neki
Több mint megrázó, amit a 16 éves tinédzserrel történt, akit a nyílt utcán, a járdán gázolt halálra egy erősen ittas sofőr New Yorkban.
A barátaim kis nyaralója bebizonyította, hogy nincs jobb a régi idők nyaránál
Egy barátokkal töltött hétvége visszarepített minket a régi idők gondtalan nyaraihoz. A modern kényelem és a múlt hangulata különleges élményt nyújtott.
Leáll az egyik hazai bank, az ATM-ek is megbénulnak, 3 napon kiesések lesznek néhány órára
Több szolgáltatás is leáll, illetve az ATM-ek is használhatatlanok lesznek ennél a banknál.
Nem akárki tűnt fel Hatvanpusztánál repülővel, a videó kikerült az internetre is
Érdekes felvételek születtek az ország leghíresebb mezőgazdasági területéről.
Nyolc fiút drogozott be egy osztálytársuk: majd borzalmas dolgot tett
Égnek áll az ember haja: nyolc fiút lett szexuális bántalmazás áldozata, miután egy osztálytársuk bedrogozta és egy felnőtthöz csalogatta őket.
Meglepő, meddig írhat ki táppénzre az orvos – Ismerd meg a szabályokat
Sokan bizonytalanok abban, hogy meddig írhat ki táppénzre az orvos. Cikkünkben mutatjuk a legfontosabb tudnivalókat: mennyi ideig tarthat a keresőképtelenség, mikor és hogyan hosszabbítható, mennyi táppénz jár, ki d
Dobrev Klára hosszú göndör hajjal felismerhetetlen: mintha nem is ő lenne a friss képeken
Dobrev Klára fantasztikusan néz ki hosszabb, göndör hajjal a friss képein.
Kiderült a szegedi BYD gyár orbitális titka, innentől másként tekintünk rá
Olcsó elektromos kisautóként hirdeti a BYD az első Magyarországon gyártott modelljét, amiben azért van némi csúsztatás.
blogmorzsák
Hogyan született Anglia?
Sokan tudják, hogy hosszú ideig kelta törzsek éltek a mai Anglia területén - és az is közismert, hogy a rómaiak is évszázadokig uralták e földet.
Derült égből dróneső
Ha hagyjuk, mindenképpen ők adhatják az első nagy pofont, és ez nagyon komoly előnyt biztosít számukra.
Molnár Ferenc: színház a színházban – A testőr
A döntés mindenképpen a hölgyeké, akkor is, ha látszólag van választásunk.


- Csökkent a gázolaj ára
- Leszakadt egy vasúti felsővezeték Érdnél, jelentős késésekre kell számítani
- NAV: sok változást hoz a jövedéki szabályozásban az új törvény
- Rajz, makett, film – alkotásokat várnak az esztergomi tűzoltók!
- Útlezárás miatt változik az esztergomi buszok útvonala
- Három hónapig forgalomkorlátozásra kell számítani Esztergomban
- Elindultak az M1-es autópálya Hegyeshalom felé vezető oldalán a teljes körű felújítási munkák
- Új vonat, új menetrend Esztergom felé
- Az E.ON nevével visszaélve téveszthetik meg a lakosságot
- Így úszható meg a hosszú várakozás a horvát autópálya-kapuknál
- A talált madárfiókák többsége nem árva, nem szorul megmentésre, ne szedjük össze őket!
- Már csak pár napig lehet pályázni az ingyen falfestékre
- Hosszú hétvégi változások, kedvezmények a vasúton