Ezt olvasta már?


A sátoraljaújhelyi Kazinczy Múzeum lett Az év múzeuma

A Petőfi Irodalmi Múzeum főosztályaként működő sátoraljaújhelyi Kazinczy Ferenc Múzeuma nyerte el Az év múzeuma 2016 pályázat fődíját; Az év kiállítása pedig az OSZMI Bajor Gizi Színészmúzeumának Háromszázezer magas Cé - Simándy 100 című tárlata lett.

A Pulszky Társaság - Magyar Múzeumi Egyesület 1997 óta hirdeti meg és szervezi Az év múzeuma pályázatot, 2011 óta pedig Az év kiállítása pályázatot. Az előbbire ebben az esztendőben öt intézmény, az utóbbira pedig 16 állandó vagy időszaki kiállítás nevezett be. A két bíráló bizottság a pályázók által beküldött dokumentáció és a helyszíneken szerzett tapasztalatok alapján hozta meg döntését - emlékeztetett a szerdai budapesti eredményhirdetésen a társaság ügyvezető elnöke.

Deme Péter közölte: Az év múzeuma pályázat fődíját a Petőfi Irodalmi Múzeum (PIM) Kazinczy Ferenc Múzeuma nyerte el a múzeumi munka minden területén felmutatott stratégiai alapú, átfogó és kiegyensúlyozott fejlesztéseiért, továbbá a helyi identitás támogatásában és a régió turisztikai vonzerejének erősítésében elért eredményeiért.

A bíráló bizottság különdíjjal jutalmazta a győri Rómer Flóris Művészeti és Történeti Múzeumot új látogatócsoportok, elsősorban a fiatalok bevonása terén elért eredményeiért, innovatív közösségi projektjeiért, a képzőművészet, különösen a kortárs művészet bemutatásában és támogatásában vállalt erőfeszítéseiért.

Elismerő oklevélben részesült a dunaújvárosi Intercisa Múzeum, a budapesti PIM, valamint a Tokaji Múzeum.

Az év kiállítása pályázat második fordulójába került hét kiállítás közül a fődíjat az Országos Színháztörténeti Múzeum és Intézet Bajor Gizi Színészmúzeumában megrendezett Háromszázezer magas Cé - Simándy 100 című időszaki kiállítás kapja (kurátorok: Simándi Katalin és Sipőcz Mariann, látvány: Mihalkov György), amely rendkívül gazdag kommunikációs készlettel tette befogadhatóvá és avatta időtállóvá egy múltbéli művész életét és életművét.

A bíráló bizottság különdíjban részesíti a BTM Kiscelli Múzeum #moszkvater - A Széll Kálmán tér története című időszaki kiállítását (kurátorok: Simonovics Ildikó és Maczó Balázs), amely a média és a nagyközönség bevonásával interaktív módon örökítette meg egy ikonikus városi tér társadalmi szerepét.

Elismerő oklevélben részesül az egri Dobó István Vármúzeum Lőpor füst - kövek között című állandó tárlata; a Magyar Természettudományi Múzeum "Igéző virágok szemlélésében" - Haynald Lajos hagyatéka című időszaki kiállítása; a Paksi Városi Múzeum Paksi Metszet című állandó kiállítása; a Pesterzsébeti Múzeum "Doktor úr kérem." Egészség-ügyek és orvos történetek Pesterzsébeten a XX. században című időszaki kiállítása; továbbá a Tatabányai Múzeum Metamorfózis - Ember és természet kapcsolata az Által-ér völgyében című állandó kiállítása.

A Pulszky Társaság szakmai, érdekképviseleti, szervezeti munkája terén hosszú időn át folytatott, kiemelkedő és jelentős tevékenység elismerésére alapított Éri István-díjat Szűcsné Zomborka Márta néprajzos szakember, a társaság alapító tagja, alelnöke kapta.

A magyar múzeumügy fejlődéséhez jelentős mértékben hozzájáruló szakemberek elismerésére szolgáló Pulszky Ferenc-díj jutalmazottja Kriston Vízi József etnográfus, kultúraközvetítő, korábbi főtitkár, a 40 éven aluli szakemberek munkáját elismerő Pulszky Károly-díjat pedig Hegedűs Krisztián néprajzos-történész muzeológus veheti át.

Az eredményhirdetésre, a díjak és oklevelek átadására szombaton kerül sor a Múzeumok Majálisa keretében.







0
0
0

hírek innen, onnan

Megdöbbentő fordulat Magyarországon: amint felmerült a tiltások kivezetése, valami azonnal változni kezdett

Az állami beavatkozásokra építő gazdaságpolitika az elmúlt években gyakran csak a saját korábbi hibáit próbálta orvosolni.

Kane vezetésével az angolok diadalmaskodtak a Modric vezette horvátok ellen

Fordulatos, hatgólos meccsen győzte le Anglia 4–2-re Horvátországot Dallasban, Kane és Rashford is betalált.

Recseg-ropog, az év elején zsugorodott az orosz gazdaság

Látványosan belassított az orosz gazdaság.

Hat dílert fogtak el Dunaújvárosban és környékén

A rendőrök kábítószergyanús anyagokat, nagyobb mennyiségű készpénzt, ékszereket, valamint egy autót foglaltak le náluk.

A TV2 egykori híradósa Kenyába költözött új párjával: Szebeni István 50 évesen teljesen új életet kezdett

Szebeni István 2023-ig a TV2 híradósa volt, ma Afrikában él és dolgozik, sőt, a szerelem is rátalált.

Bányomlás Lengyelországban: egy ember életét vesztette, többen megsérültek

Idén nem ez volt az első halálos bányaomlás az országban.

0

Sport

Nem elég, hogy Ronaldo pocsék volt, még el kellett viselnie az ellenfél drukkereinek messizését is

Nem volt könnyű meccse Cristiano Ronaldónak a Kongói Demokratikus Köztársaság ellen.

Miért Algéria kapuját védi a francia legenda, Zinédine Zidane fia a világbajnokságon?

Messi háromszor is beköszönt Zinédine Zidane fiának, Argentína megállíthatatlan volt már az első meccsén.

Mégsem a korábban bejelentett edző veszi át a Ferencváros irányítását

Egy másik klub jelentette be a tréner érkezését, a zöld-fehérek még nem reagáltak.

„Julián Álvarezt eladta az Atlético Madrid, de nem az FC Barcelonának”

Óriási botrány tört ki Spanyolországban egy műsorban elhangzott mondat miatt.

Ronaldóék is beleszaladtak a pofonba a futball-vb-n

Brazília és Spanyolország után Portugália sem tudott nyerni az első meccsén a futball-világbajnokságon.

Sokáig emlegetjük még ezt a vb-meccset: Hatgólos őrület és fordulatok az angol-horvát rangadón - videó

Az előző két Európa-bajnokságon ezüstérmes angol válogatott 4-2-re legyőzte szerdán a legutóbbi két világbajnokságon ezüst- és bronzérmes horvát csapatot az Egyesült Államokban, Mexikóban és Kanadában zajló

Fabrizio Romano bejelentette, hogy a Liverpool leigazolta a LaLiga-sztárt

Víctor Munoz Andoni Iraola kérésére érkezik az Anfieldre.

Megerősítve: A Loki legendája lett a Mezőkövesd edzője - hivatalos

Igaznak bizonyultak a csakfoci.hu korábban közölt információi: Máté Péter vette át a Mezőkövesd Zsóry FC irányítását.

6 gól és remek foci a vb eddigi legjobban várt meccsén

Anglia szórakoztató meccsen verte Horvátországot a futball-világbajnokság csoportkörének első fordulójában.

0
0

Bulvár

„Hazahozattuk a fiam holttestét Magyar-országról, másnap hazajött a temetésre a bátyja, és infarktust kapott”

Bár sírva fakadt az ítélőtáblán a 21 éves informatikus gyilkosa, az áldozat anyja szerint ez csak színjáték volt. Először szólalt meg a csepeli kenyérgyárban megölt fiú édesanyja, aki néhány hónapon belül m

Nyáron egész éjjel bukóra hagyod az ablakot? Ezért nem túl jó ötlet így tenni

Bár elsőre logikusnak tűnik a megoldás, valójában több problémát is okozhat a folyamatos szellőztetés.

Érik a csel? Ebben reménykedik a Fidesz Magyar Péterrel kapcsolatban, belsős információ látott napvilágot a szakértő oldalán

Folyamatosan jönnek az információk, hogy a két oldal mire készül. A Fidesz reményeiről is hallottunk.

„Utólag derült ki, hogy meleg, és csak alibiből vett el” – Amikor a férfi nem szerelemből házasodik

A férfiak részéről sokkal több az érdekházasság, mint gondolnánk. Egy különösen csúnya veszekedés során derült ki az igazság.

Családi házakba csengetnek be a csalók – ezzel a trükkel próbálnak átverni

Érdemes nyáron elintézni a kéményseprést, ami sok esetben ingyen jár. A családi házakba bejegyzett vállalkozásoknál azonban csalók is feltűntek, akik a katasztrófavédelemre hivatkoznak.

Ilyen valójában Orbán Viktor, olyan mondta el, aki 20 éve mellette dolgozik

Egy anekdotát is megosztottak a volt miniszterelnökről.

Atyaég, mi lesz csütörtökön a magyar benzinkutakon!

Gyorsan megmutatkozhat az árváltozás.

Fidesz-riadó „Zsolti bácsiról”: minden idők legnagyobb pedofilbotrányát kiáltják

Tekeredik a "Zsolti bácsi" ügy: a Fidesz-frakció szerdán arra jutott, hogy a Tisza párt tudatosan "egy hazug pedofilkampányt" építhetett fel a hatalom megszerzése érdekében a Szőlő utcai javítóintézet ...

Magyar Péter lecsapott a NAV-ra és a TEK-re

Belső vizsgálat indult a NAV-nál és a TEK-nél a márciusi aranykonvoj-akció ügyében, amelyből diplomáciai konfliktus is kialakult. A Magyar Péter lecsapott a NAV-ra és a TEK-re bejegyzés először Acnews-én jelent me

Nagy áremelések lesznek júliustól: jönnek az értesítések

Üzenetet küldött a Telekom és a Yettel az ügyfeleinek a júliusi díjemelésről.

0